Panel používateľa

Nafukovacie bazény Intex

5 položiek


Prečo si zvoliť nafukovací bazén?

Sú skvelou, finančne nenáročnou, voľbou pre rodiny s deťmi. Nafukovacie bazény sú nenáročné na údržbu, priestor a terén. Dokážete ich veľmi rýchlo rozložiť a zložiť. Nemajú ostré hrany, takže sú bezpečné pre malé deti aj dospelých. Môžete si vybrať zo širokého sortimentu farieb, tvarov a veľkostí, od bežných nafukovacích
bazénov, detských nafukovacích bazénov až po nafukovacie vírivky.

Na čo sa zamerať pri výbere nafukovacieho bazénu?

Veľkosť a rozmery budú závisieť najmä od veľkosti vašej záhrady a počtu ľudí, ktorý sa budú v nafukovacom bazéne kúpať.

Priemer sa pohybuje od 2 m až po 5 m. Bazény s menším priemerom sú vhodné pre 3 ľudí, kým najväčšie nafukovacie bazény sú vhodné až pre 8 ľudí. Nafukovacie bazény sú vhodné najmä na letné osvieženie a športové aktivity, nie na plávanie.

Výška nafukovacieho bazéna a vody sa pohybuje od 0,5m až po 1,2m. Výška vody je vždy menšia o 10-15 cm oproti výške bazénu, aby sa voda nevylievala. Pri výbere výšky treba zhodnotiť, kto sa bude v bazéne kúpať, či deti alebo dospelí.

Objem bazénu závisí od jeho priemeru a výšky. Bežne nájdete nafukovacie bazény s objemom do 14 m3.

Tvar nafukovacieho bazénu môže byť okrúhly ale aj oválny. Väčšie oválne bazény sú vhodnejšie napríklad na plávanie a športové aktivity ako volejbal. Detské nafukovacie bazény môžu mať aj tvar štvorcu, alebo iného geometrického útvaru.

Čo budete potrebovať k nafukovaciemu bazénu?

Bazénová filtrácia vám pomôže udržať bazén čistý počas celej sezóny. Niektoré bazény majú pribalenú kartušovú alebo pieskovú filtráciu. Ak si ju kupujete zvlásť, skontrolujte si najmä objem bazénu, aby bazénová filtrácia stíhala prečistiť celý bazén.

Bazénová chémia je dôležitá pre zachovanie kvality vody a jej nezávadnosti pre vás a deti. Viac o tom akú bazénovú chémiu po napustení použiť sa dočítate tu.

Vybavenie ako schodíky, skimmery, hadice, ďalej krycie a solárne plachty alebo plachty pod bazén.

Výrobca:

Filtrácia:

Tvar bazénu:

Zobraziť:

Prihlásenie