Panel používateľa

Kosačky na trávu Husqvarna

1 položka


Aké sú najdôležitejšie parametre pri výbere motorovej kosačky na trávu Husqvarna?

 Šírka záberu určuje, ako rýchlo ste schopný pokosiť danú plochu. Platí, že čím je záber širší, tým budete s kosením rýchlejšie hotový. Od šírky záberu sa odvíja aj výkon motora. Širšie kosačky potrebujú výkonnejšie motory.

Výška kosenia je výška, ktorú bude mať trávnik po kosení motorovou kosačku. Zväčša býva nastaviteľná od 3 až po 10 cm.

Objem zberného koša udáva aký objem trávy sa doňho zmestí. Platí, že čím väčší je zberný kôš, tým menej ho treba vyprázdňovať. Väčšie koše však bývajú po naplnení oveľa ťažšie ako tie menšie.

Benzínovú, akumulátorovú alebo elektrickú kosačku na trávu Husqvarna?

Benzínové kosačky na trávu sú väčšinou poháňané 4 taktným motorom, ktorý roztáča nôž, prípadne poháňa pojazd kosačky. Sú veľmi obľúbené kvôli ich vysokému výkonu a neobmedzenej pohyblivosti.

Palivom je benzín Natural 95, no kvôli mazaniu motora kosačky treba pridať aj motorový olej pre 4 taktné motory. Ten sa vymieňa po prvých 5 hodinách a potom po každých 50 hodinách prevádzky. Olej do 4 taktných motorov benzínových kosačiek sa vlieva do oddelenej nádobky, na rozdiel od 2 taktných motorov, kde sa mieša spolu s benzínom.

Akumulátorové kosačky na trávu sú výkonné, tiché a pri veľkej batérii dokážu kosiť aj niekoľko hodín bez potreby nabíjania. Na rozdiel od elektrických kosačiek na trávu nie ste pri prevádzke obmedzený prístupom k elektrickej sieti.

Značka Husqvarna umožňuje používať jednu batériu pre jej všetky akumulátorové výrobky. To znamená, že nemusíte kupovať niekoľko batérií ale stačí vám jedna pre celú radu výrobkov.

Elektrické kosačky na trávu sú menšie, tichšie, no zároveň menej výkonné v porovnaní s benzínovými kosačkami. Sú poháňané elektrinou, ktorá je privádzaná káblom. To obmedzuje jej používanie na okolie elektrickej zástrčky.

Je lepšia kosačka na trávu s pohonom alebo bez neho?

Kosačky na trávu s pohonom sú veľmi obľúbené, kvôli ich nenáročnej prevádzke. Kosačka sa pohybuje sama, vy ju iba usmerňujete, takže kosenie nevyžaduje takmer žiadnu fyzickú námahu.

Pojazd ovládate vy, pomocou páčky a viete ho kedykoľvek zapnúť alebo vypnúť. To zabezpečuje maximálnu bezpečnosť pri jej prevádzke.

Oplatí sa mať na kosačke na trávu Husqvarna mulčovanie, bočné vyhadzovanie alebo zberný kôš?

Mulčovanie je veľmi prospešné, ak kosíte pravidelne. Kosačka nebude zbierať pokosenú trávu ale ju niekoľkokrát rozseká a nechá na trávniku. To zaistí prísun živín pre trávnik v podobe zeleného hnojiva.

Mulčovanie sa dosiahne pomocou plastovej zarážky, ktorá zabráni pokosenej tráve aby prenikla do zberného koša alebo vypadla z bubna kosačky hneď po odseknutí.

Bočné vyhadzovanie využijete najmä vo vyššej tráve, kedy vám pokosená tráva nebude padať po nohy ale nabok. Tráva bude menej rozsekaná a bude sa dať použiť na senáž.

Bočné vyhadzovanie sa dosiahne plastovou časťou, ktorá sa pripevní na bok kosačky a pri kosení bude odvádzať odseknutú trávu von z bubna kosačky.

Zberný kôš je súčasťou už takmer každej kosačky na trávu. Odseknutá tráva sa zbiera do koša, pripevneného ku kosačke. Tú potom vysypete na vami vybraté miesto (napr. kompostér). Tráva nebude ostávať na trávniku a nebude sa vám lepiť na nohy.

Vyprázdňovanie zberného koša je jednoduché, stačí ho odpojiť od kosačky, pozbierať zbytky trávy a vyspať.

Ako funguje elektrické a ručné štartovanie benzínovej kosačkyHusqvarna?

Elektrické štartovanie je obľúbené najmä medzi ženami a staršími ľudmi. Na naštartovanie benzínovej kosačky nepotrebujete žiadnu fyzickú silu. Stačí stlačiť tlačidlo a je naštartované. Je veľmi spoľahlivé a spolu s pojazdom sú to drobnosti, ktoré vám maximálne uľahčia používanie motorovej kosačky.

Ručné štartovanie funguje pomocou lanka, ktoré treba prudko a rýchlo potiahnuť. Tým sa roztočí piest vo valci a benzínová kosačka naštartuje. Vyžaduje to fyzickú silu a kúsok šikovnosti, čo občas môže robiť problémy nie len ženám aj mužom.

Výrobca:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:
  • Husqvarna LC 140S

    Husqvarna LC 140S- Benzínová kosačka

    389 € s DPH

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Kvôli lepšiemu nákupnému zážitku, naša webová stránka používa cookies. Viac o používaní cookies a ako zmeniť nastavenia, môžete zistiť TU