Panel používateľa

Elektrické a motorové reťazové píly

38 položiek


Aké sú najdôležitejšie parametre pri výbere motorovej reťazovej píly?

Výkon motoru určuje, ako rýchlo ste schopný drevo napíliť. Čím je výkon reťazovej píly vyšší, tým skôr budete s prácou hotový. Výkon motoru sa udáva v koňoch alebo kilowattoch.

Dĺžka lišty určuje aké hrubé kmene strojov ste schopný prepíliť. Čím je dlhšia lišta, tým väčší výkon motora potrebujete.

Na čo ju budete používať. Je to najdôležitejší faktor pri výbere. Ak potrebujete občas opíliť pár konárov stačí vám lacnejšia hobby benzínová alebo akumulátorová reťazová píla.

Ak chystáte drevo na zimu a budete píliť niekoľko hodín v kuse budete určite potrebovať farmársku alebo profesionálnu motorovú pílu s väčším výkonom a lepšími materiálmi. Hobby reťazové píly by sa mohli prehriať a zataviť.

Pre profesionálnych pilčíkov odporúčame najvyššiu triedu benzínových reťazových píl. Najvyšší výkon a dlhé lišty vám pomôžu zdolať všetky druhy stromov. Väčšina profesionálov používa 2 reťazové píly, ktoré počas práce striedajú, aby sa motorové píly neprehriali a zvýšila sa ich životnosť.

Benzínovú, elektrickú alebo akumulátorovú reťazovú pílu?

Benzínové reťazové píly sú poháňané 2 taktnými motormi. Tie sú výkonné, no hlučné a potrebujú pravidelnú údržbu ako dopĺňanie paliva a olejov alebo výmena filtrov.

Ich výhoda je, že nie ste obmedzený dĺžkou kábla alebo výdržou batérie. Stačí naštartovať a benzínovú reťazovú pílu môžete používať kdekoľvek.

Elektrické reťazové píly využijete najmä doma alebo na chate. Tam kde máte prístup k elektrickej zásuvke. Využitie mimo elektrických sietí je v podstate nemožné.

Ich výkon je síce nižší v porovnaní s benzínovými reťazovými pílami, no spolu s ním aj ich hlučnosť. Výhodou je menšia potreba údržby. Stačí iba občas doliať olej na mazanie reťaze.

Akumulátorové reťazové píly sú výhodné najmä kvôli nízkej hlučnosti, vysokému výkonu a neobmedzenému dosahu. Batérie sa dajú ľahko vyberať a vymieňať, napríklad počas nabíjania.

Údržba a používanie reťazových píl

Pri všetkých reťazových pílach je dôležité dbať na bezpečnosť. Odporúčame používať ochranné štíty na tvár, pevné oblečenie a obuv, odolné voči prerezaniu. Pri benzínových reťazových pílach je dôležité dbať aj na ochranu sluchu pomocou protihluchových slúchadiel.

Pri údržbe je dôležité kontrolovať stav oleja na mazanie reťaze a stav vzduchových filtrov (benzínové reťazové píly).

Pílové reťaze je treba pravidelne brúsiť pomocou pilníka na reťaze, prípadne meniť.

Výrobca:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:
 • McCulloch CSE1835

  McCulloch CSE1835 - Elektrická píla

  105 € s DPH

 • Gardena TCS 720/20

  Gardena TCS 720/20 - Elektrická vyvetvovacia píla

  153,09 € s DPH

 • Husqvarna 372XPG

  Husqvarna 372XPG - Motorová reťazová píla

  1049 € s DPH

 • Husqvarna 372XP X-TORQ

  Husqvarna 372XP X-TORQ - Motorová reťazová píla

  949 € s DPH

 • Husqvarna 550XPG

  Husqvarna 550XPG - Motorová reťazová píla

  849 € s DPH

 • Husqvarna 550XP Mark II

  Husqvarna 550XP Mark II - Motorová reťazová píla

  AKCIA

  699 € s DPH

  779 € s DPH Zľava 10.3%

 • Husqvarna 365

  Husqvarna 365 - Motorová reťazová píla

  849 € s DPH

 • Husqvarna 545 Mark II

  Husqvarna 545 Mark II - Motorová reťazová píla

  AKCIA

  669 € s DPH

  729 € s DPH Zľava 8.2%

 • Husqvarna 450e

  Husqvarna 450e - Motorová reťazová píla

  539 € s DPH

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Kvôli lepšiemu nákupnému zážitku, naša webová stránka používa cookies. Viac o používaní cookies a ako zmeniť nastavenia, môžete zistiť TU