Elektrické a motorové plotostrihy, nožnice na živý plot

9 položiek


Aké existujú druhy pohonu nožníc na živý plot a plotostrihov?

Akumulátorové nožnice na živý plot sú poháňané batériou (akumulátorom). Sú veľmi výkonné, absolútne tiché a nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. Batérie sa dajú ľahko vyberať, kvôli nabíjaniu. Batérie značky Husqvarna je možné použiť na rôzne typy produktov, bez potreby zakúpenia ďalšej batérie a nabíjačky.

Benzínové nožnice na živý plot poháňa spaľovací motor. Palivom je bežný benzín Natural 95. Majú vysoký výkon a ich používanie nie je obmedzené prístupom k elektrickej energii.

Elektrické nožnice na živý plot sú napájané elektrickou energiou, pomocou kábla, ktorý je zapojený do elektrickej zástrčky. Napriek tomu, že sú tichšie ako benzínové, ich použitie sa obmedzuje iba na okolie domu, či chaty. V odľahlejších oblastiach odporúčame akumulátorové plotostrihy.

Akú dĺžku lišty plotostrihu potrebujem?

Do 20 cm sú vhodné na malé okrasné dreviny

Do 40 cm využijete na stredne veľké dreviny

Nad 40 cm sú ideálne na veľké živé ploty, kde potrebujete zachovať rovinu

Čo ovplyvňuje vzdialenosť nožov na plotostrihu?

Ovplyvňuje najmä hrúbku vetvičiek, ktoré ste schopný odrezať, bez toho aby sa nožnice na živý plot zasekli. Čím je vzdialenosť medzi nožmi väčšia, tým hrubšie vetvičky odrežete. Pri väčších vzdialenostiach nožoch sa zvyšuje aj dĺžka lišty samotnej a výkon motora.

Aké funkcie môže mať plotostrih?

Otáčanie rukoväte je dôležité najmä pre vaše pohodlie. Vďaka nemu budete schopný používať nožnice na živý plot vertikálne aj horizontálne.

Bezpečnostná brzda zaistí, že keď nožnice pustíte z rúk, strihanie sa okamžite zastaví.

Ergonomické držanie vám uľahčia a spríjemnia prácu s plotostrihom.

Výrobca:

Zobraziť:

Prihlásenie