Panel používateľa

Záhradné traktory Husqvarna

0 položiek


Ako vybrať záhradný traktor Husqvarna?

Najskôr treba určiť na akom povrchu budete kosiť. Máte členitú záhradu navyše so svahmi? Odporúčame vám pozrieť ridery Husqvarna, kvôli ich lepšej ovládateľnosti a menšiemu polomeru otáčania.

Pre menšie rovné plochy bez záhonov a okrasných drevín stačia aj bežné záhradné traktory, kľudne aj s nižším výkonom.

Pre veľké plochy a plochy so svahmi bude nevyhnutné sa poobzerať po výkonných záhradných traktoroch s výkonom až do 14 kW.

Aký druh prevodovky zvoliť?

Ručná prevodovka je síce najlacnejšia varianta, no aj najmenej pohodlná. Pred tým ako sa pohnete, si zvolíte rýchlosť, ktorá sa už neodporúča počas jazdy meniť. Je vhodná na futbalové ihriská, no na bežnej záhrade bude kosenie skôr trápenie, kvôli nemožnosti postupného pridávania plynu.

Pedál plynu na takejto prevodovke chýba, celý záhradný traktor ovládate iba pomocou brzdy, volantu a radenia rýchlosti.

Hydrostatická predovka je skvelá v tom, že si presne viete regulovať rýchlosť záhradného traktora. Hodí sa do členitejších záhrad, kde sa potrebujete často otáčať, prípadne cúvať.

Má 3 pedále, jeden na pohyb vpred, druhý na pohyb vzad. Tie sú umiestnené na pravej strane. Na ľavej strane je brzda.

Na čo sa zamerať pri výbere záhradného traktora Husqvarna?

Výkon motora je najdôležitejší parameter, od neho sa odvíjajú všetky ostatné.

Šírka záberu určite ako rýchlo ste schopný danú plochu pokosiť. Čím je žacie ústrojenstvo širšie, tým skôr budete s prácou hotový.

Objem zberného koša udáva ako často budete musieť zberný kôš záhradného traktora vysýpať. Objem zberného koša sa udáva v litroch.

Možnosti doplnkových funkcií. Najčastejšie využijete mulčovanie, tá sa dosiahne mulčovacou zarážkou.

Užitočné sú aj vozíky za záhradný traktor, ktoré môže mať nosnosť až 225kg, odmachovače, prevzdušňovače, zametače a snehové radlice na záhradný traktor.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Kvôli lepšiemu nákupnému zážitku, naša webová stránka používa cookies. Viac o používaní cookies a ako zmeniť nastavenia, môžete zistiť TU