• Inštalácia robotickej kosačky

INŠTALÁCIA ROBOTICKEJ KOSAČKY ZAKOPÁVAČOM KÁBLOV

 

Máte doma robotickú kosačku, no nevie si rady s jej inštaláciou? Nechajte to na skúsených odborníkov. Predídete tým množstvu problémov a budete mať istotu, že vaša kosačka bude fungovať tak má. Navyše vďaka inštalácii zakopávačom káblu bude kábel niekoľko cm pod zemou a riziko, že sa pretrhe bude minimalizované. Vy tak budete môcť trávnik prevzdušňovať, bez strachu o navádzací kábel a jeho pretrhnutie.

 

EŠTE PRED INŠTALÁCIOU

  • Pred inštaláciou robotickej kosačky sa uistite, že váš trávnik je vyrovnaný a pokosený.
  • Snažte sa upraviť úzke priestory tak, ak mali aspoň 1,5m v najužšej časti, inak robotická kosačka nebude musieť fungovať.
  • Odstráňte všetky predmety, ktoré sa počas prevádzky nebudú na trávniku nachádzať
  • Trávnik pár dní pred inštaláciou dobre zavlažte, aby bola zem mäkká. Vďaka tomu bude inštalácia jednoduchšia a presnejšia. 

 

PRIEBEH INŠTALÁCIE

 

 

 

 

 

VYZNAČENIE PLOCHY

Pred každou inštaláciou spolu s vami navrhneme, kde bude robotická kosačka kosiť. Vždy dbáme na to, aby kosačka zvládla plochu kosiť a aby sa nezasekávala na úzkych miestach. Taktiež zistíme aké prekážky sú v kosenej ploche a ako zamedziť aby do nich kosačka vrážala. Ak máte 2 a viac oddelených trávnatých plôch naplánujeme ako bude kosačka medzi nimi chodiť.

 

 

 

VÝBER MIESTA PRE NABÍJACIU STANICU

V závislosti od modelu vyberieme najvhodnejšie miesto, kde bude položená nabíjacia stanica. Dôležité je aby nebola v blízkosti závlahy a aby sa k nej dal dotiahnuť kábel z elektrickej siete. Pri väčšine modelov by stanica mala byť uložená približne v strede kosenej plochy a na rovine, ktorá má aspoň 4 metre. To znamená nie v rohu a nie mimo trávnatej plochy.

 

 

 

ULOŽENIE KÁBLOV

Po naplánovaní inštalácie prebehne samotná inštalácia. Ak máte už zarastený trávnik, kábel budeme ukladať pomocou špecializovaného stroju, ktorý ho uloží 5cm pod povrch trávnika. Ak trávnik iba budete pokladať je možné uložiť kábel ručne. Následne naň bude položený trávnik a inštalácia kosačky bude dokončená až po pár týždňoch, tak aby mal trávnik čas zarásť.

 

 

PRIPOJENIE STANICE

Po inštalácii obvodového káblu pripojíme nabíjaciu stanicu, otestujeme, či je obvodový kábel správne pripojený a nikde nedošlo k jeho pretrhnutiu. Následne stanicu pevne pripevníme k zemi a inštalácia je takmer hotová.

 

 

SPUSTENIE KOSAČKY

Posledným krokom je spustenie kosačky. Urobíme základné nastavenia a otestujeme, či kosačka nemá problém zaparkovať do nabíjacej stanice. Následne nastavíme plochy a časy, kedy ma robotická kosačka kosiť a spustíme ju. V prípade zložitých plôch otestujeme, či sa kosačka dostane tam kam má. To je posledný krok inštalácie a kosačka bude pripravená na plnú prevádzku.

 

 

 

ZNAČKY ROBOTICKÝCH KOSAČIEK, KTORÉ INŠTALUJEME

 

 

 

 

NECHAJTE SI KOSAČKU NAINŠTALOVAŤ ODBORNÍKMI

Vyplňte formulár a my vás budeme kontaktovať aj s cenovou ponukou. Prípadne nás kontaktujte na 037/642 3456.

 

 

Súhlasím so spracovaním osobných údajov na účel kontaktovania mojej osoby: *

Kontrolný kód

i
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie