Ako nainštalovať robotickú kosačku a nezničiť trávnik

Počet zobrazení: 5665

Robotická kosačka na rozdiel od robotických vysávačov nemôže náhodne chodiť po záhrade a kosiť všetko čo jej príde do cesty. Práve preto je dôležité presne vymedziť plochu, po ktorej sa môže pohybovať. Používa sa k tomu kábel, ktorý sa zakope okolo celého trávnika. Môže to znieť komplikovane a odradzujúco, no my vám dokážeme, že sa naozaj nie je čoho báť.

Ako nainštalovať robotickú kosačku a nezničiť trávnik

Rozkopať záhradu alebo mať trčiaci kábel po trávniku?

Aby robotická kosačka presne vedela, čo môže a čo nemôže kosiť, treba natiahnuť tenký kábel po obvode trávnika. Pri väčšine modelov treba pridať aj navádzací kábel, podľa ktorého sa kosačka vracia do nabíjacej stanice. Tento kábel však vedie stredom trávnika.

Naozaj chcete mať po trávniku káble, ktoré síce nijako extra netrčia, no vždy sa môže stať, že oň niekto zakopne. Zároveň pri takomto riešení nemôžete robiť vertikutáciu trávnika. Je tu však možnosť kábel zakopať. Ale ako? Zobrať rýľ a vykopať drážku dlhú niekoľko sto metrov a potom tam káblik pracne vsúvať? Naozaj to nie je riešenie vhodné 21. storočia. Veď robotické kosačky sú najmä o užívateľskom komforte.

V skutočnosti sa na inštaláciu robotickej kosačky používa stroj, ktorý zakope kábel 5 cm pod trávnik. Kosačka dokáže zosnímať jeho signál, no zároveň v tejto hĺbke neprekáža prevzdušňovaniu trávnika. Taktiež o kábel pod zemou nemôže nikto zakopnúť ani ho poškodiť. Jemná drážka behom pár dní zarastie a vy ani nebudete vedieť, že nejaký kábel pod trávnikom máte.

Sada na inštaláciu robotickej kosačky

Kade má kábel vlastne ísť?

Pred samotným uložením kábla treba určiť, čo má kosačka kosiť a čo nie. Treba zistiť či sa na ploche nachádzajú zúžené miesta, kde by mohol byť problém s prejazdom. Máte predný a zadný trávnik? Ako bude medzi nimi kosačka prechádzať? Ďalšie komplikácie, ktoré  môžu vzniknúť sú stromy, či záhony v strede trávnika. Pravdepodobne nechcete aby vám ich kosačka kosila. Na toto všetko treba myslieť dopredu, pretože opätovné pokladanie kábla môže byť veľmi vyčerpávajúce. Taktiež bude treba kábel dopájať, čo môže spôsobiť nefunkčnosť obvodu. Vyššie budú aj ceny za materiál.

Netvrdíme, že to nezvládnete, no bez potrebných znalostí a skúseností to môže byť problematické. Preto to radšej nechajte na odborníkov a nestresujte sa s niečím, s čím nemusíte.

 

Naša inštalácia je bez stôp na trávniku

Pri inštalácií kábla sa musia dodržiavať zásady a pravidlá, aby kosačka kosila čo najefektívnejšie. Kladenie kábla je potreba dobre naplánovať a môže sa to zdať zložité. Navyše bez potrebného náradia je to zdĺhavý proces. Práve preto ponúkame možnosť nechať si robotickú kosačku nainštalovať a vy budete mať istotu, že vaša kosačka bude kosiť bez problémov.

Presne určíme ktorými miestami má kábel ísť, kde bude najlepšie umiestniť nabíjaciu stanicu. Ako uložiť kábel, aby sa kosačka dostala na všetky miesta trávnika. Nie je pre nás problém prepojiť 2 oddelené plochy. V skratke, s nami nemusíte inštaláciu vôbec riešiť. Všetko spravíme za vás. Nainštalujeme a otestujeme každú jednu robotickú kosačku, a práve preto máme skúsenosti s najrôznejšími trávnikmi a prekážkami. Kosačky nainštalované nami stále kosia a to bez najmenších problémov, či stresu majiteľov. Neváhajte nás kontaktovať telefonicky na 037/642 3456 alebo emailom na protechnik@protechnik.sk a nechajte si nainštalovať kosačku bez stôp na vašom dokonalom trávniku.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie