Sú robotické kosačky bezpečné?

Počet zobrazení: 1452

Rozmýšľate nad kúpou kosačky, no máte doma malé deti alebo psa? Môže robotická kosačka ublížiť vám, vašej rodine, či nebodaj domácemu miláčikovi? Veľa otázok no málo dostupných odpovedí. My však v týchto otázkach máme jasno.

Sú robotické kosačky bezpečné?

Náhodný pohyb a kolízie

Robotické kosačky sa pohybujú náhodne po trávniku. Môže to vyzerať ako ich nedokonalosť, no v skutočnosti tým bránia tomu aby vyjazdili kolaje, či inak znehodnotili trávnik. Náhodný pohyb nie až tak náhodný. Vyššie modely dokážu rozpoznať, kde je tráva hustejšia, prípadne či na danej ploche už kosili a podľa toho prispôsobujú svoj pohyb po ploche. Vďaka náhodnému pohybu sa môže stať, že sem tam narazia do predmetov uložených na trávniku. Alebo ani nie. Systém vyhodnocuje, či sa pred kosačkou nachádza prekážka a tesne pred ňou spomalí alebo úplne zastaví. Takže nakoniec nepríde k nárazu. Rýchlosť kosačky taktiež nepostačuje na to aby dokázala ublížiť, či už dieťaťu alebo domácemu zvieratku. Už aj pri najmenšom náraze robotická kosačka postojí a okamžite zmení smer.

Deti a zvieratá

Deti sú zvedavé. Skúmajú svet okolo seba, no pritom si neuvedomujú nebezpečenstvá. Robotické kosačky myslia aj ne. Pri čo i len najmenšej manipulácii s kosačkou sa nože automaticky zastavia. Pred ich opätovným spustením sa vždy ozve hlasný signál a vy budete presne vedieť, že je lepšie od kosačky ustúpiť. Navyše sú nože ukryté vo vnútri kosačky, takže sa nemôže stať, že sa k nim dostanete bez toho aby ste kosačku otočili. To však spôsobí, už spomínané, okamžité zastavenie nožov. Všetky bezpečnostné prvky sú dostatočne účinné aj pri domácich zvieratách.

Jediný problém môže vzniknúť, keď si pes nevie zvyknúť na nového spoločníka na záhrade. Zo skúsenosti však vieme, že každý pes si do 2 dní na robotickú kosačku zvykne a úplne si ju prestane všímať.

Senzor

Bezpečnejšie ako bežné kosačky

Aj keď robotické kosačky pracujú bez dohľadu, sú oveľa bezpečnejšie pre vás, vaše deti, či vaše zvieratká. Množstvo opatrení a senzorov bráni akémukoľvek úrazu. Taktiež sú oveľa tichšie, až tak, že môžu pokojne pracovať aj v noci. Ak si ich porovnáme s klasickými benzínovými kosačkami zistíme, že chránia váš sluch, no taktiež vaše telo pred nebezpečnými vibráciami, ktoré sú prítomné pri kosení klasickými kosačkami.

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie